Archive for July, 2008

kodulehekülg

Kodulehel veel kindlasti hulganisti pisemaid ja suuremaid vigu. Kui midagi avastad, anna teada. Püüame neid järjestikku parandada ja/või parandusse anda, kuid kindlasti jääb esialgu palju kahe silma vahele. Lisa kommentaaridesse ettepanekuid ja juhi tähelepanu erinevatele apsakatele, mida oled märganud.
R&E

üritus

teeks septembri alguses tekstide õhtu. kes tuleb?

mulle mehed

ei suutnud hommikul voodist tõusta ja lugesin kohvi kõrvale mõne peatüki Véronique Ovaldé romaani “Üldiselt mulle mehed meeldivad”. Romaani kirjelduses on lause: “Ovaldé vohav poeetiline keel, millesse põimuvad sisemonoloogid, pakatab sensuaalsusest ja vangistab lugeja oskuslikult peategelase väärastunud ja samas köitvalt fantaasiarohkesse maailma.”
Nii. Esiteks näitab see, et määratlus “poeetiline keel” on väga laialivalguv, sest minu jaoks [...]

Peagi ilmuvast kogust

käed puutuvad õlgu
huuled kukalt
sosinad juukseid ja ripsmeid
ihud avanevad nagu puhkevad pungad
tubades õitsevad inimesed
üksteisele

???

Mina ei mõelnud neid küsimusi välja, aga väga huvitab, mida teie vastaksite.
* Parim enne-und-raamat, mille võib kas või kaissu võtta?
* Raamat, milleta lapsepõlv ei oleks täielik?
* Millist raamatut sooviksid illustreerida?
* Millise raamatu kaanele tahaksid autori nime asemel kirjutada iseenda oma?
* Mis raamatu lugemisele teeksid kohustuslikuks igale eestlasele?
* Mis Eesti raamatu peaks tõlkima igasse maailma keelde?
* [...]

Harjutus 10.01.2008

Kui juuretu puu

„Ma tahan, et sa mulle enne ühte asja ütleksid: kui sa oled surnud ja maha maetud ja oled seal, kuhu iganes me pärast surma satume, siis milline oleks sinu parim mälestus maailmast? /—/ Missugune on see hetk, mis sinu jaoks tähendab elamist sellel planeedil? Mida sina kaasa võtaksid? /—/ Ma tahan kuulda [...]

raamatu treiler vol 2

Kift, et kellelegi meeldib raamat nii hästi, et ta teeb ise klipi. Huvitav aktsent, ilus asi, olgugi, et kohati liiga aeglane. Palahniuk “Survivor”.
www.youtube.com/watch?v=aWvNO-rCLNQ&feature=related

Palahniuk

Choke on peaaegu väljas. Raamat on parem kui treiler. Juutuubis näeb.

Kleptomaania

Douglas Coupland’i “The Gum Thief” juutuubis: www.youtube.com/user/DougCoupland 
Mõned neist on geniaalsed, aga kõik näevad välja nagu hästi suur töö. Seal on 3 kategooriat: jutustaja Bethany, jutustaja Roger ja raamat raamatus, Glove Pond ning kõik on sõnasõnalt otse raamatust.

Juuda treiler

Igal heal raamatul peaks olema hea treiler.
Kiss Me, Judas: www.youtube.com/watch?v=hZiGt-pzTsI
Ja kuna “Baciami, Giuda” kõlab nii mõnusalt: www.youtube.com/watch?v=XvrisQDo5QU 
Suudle mind, Juudas