Archive for October, 2008

1. pimeda kuu luuleõhtu

Algavad taas “Pimedate kuude luuleõhtud” meie tuntud kirjaniku Eduard Vilde kodukorteris Kadriorus. Siia mõnusasse, õdusasse, kirjandusest õhkuvasse interjööri  ootamegi esinejaid ja kuulajaid. See on piisavalt intiimne ja hubane ruum, et oma luulet ise lugeda ja mõtiskleda.
Sellel aastal mõtiskleme teemal “Armastus”. Armastada võib iseennast, meie
jaoks erilisi elusolendeid ja kohti, loodust ja palju muud. Armastus
puudutab meid kõiki [...]

Lepitus

ehk “Atonement” by Ian McEwan.
V6tsin selle raamatu lugeda, sest filmile anti k6ikv6imalikud auhinnad ning paljud ytlesid, et see on v2ga hea v6i nende lemmik ning avastasime Jimiga oma loomingulise hingesuguluse sygavused sellest r22kides (sest see oli kohutavalt halb film.)
Pealegi, on alati juhtunud, et raamat on tugev ja sellest tehtud film n6rk, nii et tundsin, et [...]

Pimedate kuude luuleõhtud

Piret Meos <piret.meos@linnamuuseum.ee> kirjutas:
Taas algavad “Pimedate kuude luuleõhtud” meie armastatud kirjaniku Eduard Vilde kodukorteris Kadriorus. Siia mõnusasse, õdusasse kirjandusest õhkuvasse interjööri  ootamegi esinejaid ja kuulajaid.  Tulemas on kolm luuleõhtut (oktoober, november, detsember) ja igal õhtul võiks esineda vähemalt kolm kaunishinge ning muusik.
See on piisavalt intiimne ja hubane ruum, et oma luulet ise lugeda ja mõtiskleda. [...]

Divisadero

Mulle meeldib see pealkiri. See on selline sõna, mille ma oleksin võinud oma kehale lasta tätoveerida, kui ma ei oleks seda raamatut lugenud. Mitte, et raamat ei olnud seda väärt, aga sõna oli kohe algusest t2ius. Ma olen viimasel ajal yldse liiga palju pealkirjadest m6elnud. Aga mida ma 8elda tahtsin on, et Michael Ondaatje viimane [...]

Olles tutvunud oma lemmikraamatute tagakaantele kirjutatud sisukokkuvõtetele sarnanevate tekstidega, vähemalt liiga enamasti nende väljaannete puhul, mis on pehmete kaantega ja (USA’s) suurtes kogustes gigantsete poekettide tarbeks ja masse silmas pidades trükitud, olen otsustanud enne raamatu valimist nende asemel lugeda pigem esimest lõiku teosest. Vähemalt siis, kui keegi, kelle nö raamatute-maitset usaldan, on teosest, ise seda [...]