Archive for November, 2008

Pime öö 28.11.2008

Täna oli see imeline päev, mil Vilde majamuuseumi sumedas miljöös sai teiste kõrval nautida ka  Ingli ja Hanna armastuse-teemalist luulet, mis sulatas saalis südameid ja päädis usinamate luulenautijate ennastunustava lugemisega ka veel siis, kui kõik korraldajad ja esinejad olid juba lahkunud :)
Muuhulgas lahenes salongiprobleem, sest nimetet muuseumi pakuti lahkelt meie käsutusse, kui me tahaksime [...]

eesti majandus

täna öösel
ma vajun su sisse
nagu titanic
ainult et ainuke kes
upub
olen mina
(nota bene -
ma olen ilusam kui leonardo di caprio)
usu
sa näed paljalt parem välja
täna öösel
ma langen su puusade vahele
nagu kaksiktornid
ainult et ainuke kes
vajab kustutamist
oled sina
(nota bene -
araabiamaad ei kujuta ettegi mida me teeme)
usu
sa näed paljalt parem välja
täna öösel
ma kukun su vöökohast allapoole
nagu eesti majandus
ainult et sa
ei jää [...]

pierrot le fou

öö joobunuse kõrghetk
lahkuda uhkes üksilduses
ebasümmeetrilises hoiakus
see on nagu see tunne, kui olid parkinud auto põllule, millel tantsis udu esimese lume peal, päev jõudnud oli pärastlõunasse, aga päike loojus ja seda vaadet ei asenda üksiki pilt, magada selles vaikuses, oodata tähtede külaskäiku, mis liikuvate lumepilvede kohal ise liikuma lähevad, kõik kirjad on saadetud armastatule ( on [...]

Jaapani sms-romaan

Lugesin just Bookslutist, et:
The mobile phone is central to literature in Japan in 2008.
Last year, the most popular novel in Japan was written entirely on the alphanumeric keypad of a mobile phone. Love Sky, by prolific “cell phone novelist” Mika, sold over two million copies. Cell phone novels are created [...]

algab Vilde muuseumis 28. novembril kell 18. Seekord on esindatud kaks purpurmustlast: Hanna Kangro ja Marje Ingel. Oma tekste loevad ka Lee Rajando ja Saul Talve. Muusikalisi vahepalu pakub Meelis Kommedant, võibolla laulan ka ise temaga koos paar laulu. Ürituse tutvustus: http://www.linnamuuseum.ee/vilde/index.php?&id=386
Juhul, kui huvilisi leidub ja on kohta, kuhu edasi minna, siis võiks Pimedate Kuude Luuleõhtu nr. [...]

Teretus lugupeetud purpurmustus! On palju kõneldud oru liikmete ühisolengust, tutvumisest, luule väljutamisest. Paksu lumega pühapäev tekitas minus soovi rakmed kätte haarata ja algus sisse raiuda. Saagu see mis tulema pidanud ehk tulev kolmapäev 26.nov. peetakse urmo metsa värskes Tartu residentsis purpurlaste oleng - “videviku tund”. Oodatud on kõik meielased. Soovitus tallinnlastele - vaadake asja tühiste [...]

Palju õnne, Urmo!

Selleaastase Betti Alveri debüüdipreemia laureaat on Urmo Mets. Juhhei!

Navaho luuletajad

Eestit on väisamas kaks noort navaho luuletajat April Kateri Chavez ja Nolan Black Eagle Eskeets.
Homme, 23. novembril esinevad nad Tallinnas Uue Maailma seltsimajas kell 20. Uue Maailma seltsimaja on üks ütlemata kena koht ja asub Koidu 82. Luulet loevad veel ka Mihkel Kaevats ja Karl-Martin Sinijärv.
Esmaspäeval, 24. novembril on indiaanlased Tartus. Kirjanike majas kell 18. [...]

i’ve been thinking…

njah. ma ju üldiselt ei käi ega räägi kusagil miskit kellelegi.
aga kui ma nüüd seekord käisin ja rääkisin, siis ma mõtlesin, et mis sellise asja mõte on.
viis kirjanikku, kirjastuse esindaja, raamatukogu esindaja ja moderaator. ning umbes viisteist kuulajat.
jah, muidugi on väga tore rääkida teiste kirjanikega ja kirjastusala inimestega, see on huvitav ja põnev. aga. aga. [...]

Betti

Betti Alveri kirjandusauhinna žürii koosseisus Hasso Krull (esimees), Andres Langemets, Priidu Beier, Johanna Ross ja Jaan Malin valis oma 1. novembri koosolekul välja kaheksa debüütteost, mille hulgast määrata Betti Alveri kirjanduspreemia laureaat. Auhind antakse pidulikult üle 23. novembril kell 14 Tartu Kirjanduse Majas.
Esiletõstetud teosteks on luulekogudest Maria Lee “Äramõte”, Urmo Metsa “Toimumata tulvade toimik” ja [...]