Douglas Coupland - Shampoo planet

Lõppes. Just. Ma sõin seda raamatut. Esimene inimlik reaktsioon. Kui sulle meeldib midagi nii väga, siis sa tahad seda endasse - tahad seda õgida - neelata.

See on nii teistmoodi. See on nii Coupland. Minu jaoks. Ma kirjutan seda siia praegu nii, et mu käed värisevad erutusest. See on lihtsalt nii geniaalne. See on nii pealiskaudne. Täiuslikult pealiskaudne. Keera kõik helid kodus vaikseks ja kuulata - kuuled kuidas su külmkapp teeb nõrka põrisevat häält? Vot see on modernsus! Tere tulemast tänapäeva!


  1. Jim

    Nüüd olen ärevil. ŽŽŽŽŽŽŽŽŽ
    & ma mäletan kuskilt, et Coup ise ei salli seda raamatut.

  2. Robert

    No ma olen praegu Couplandi rampage’il. 4s läheb (senistest on shampoo planet nii parim, no NIIIIII PARIM). Sedakorda Gum thief. Oled lugenud? Shampoo planet on raudselt top 3s parimatest raamatutest, mida olen lugenud läbi aegade.
    Ma mõtlesin selle raamatu lõpus, et äkki ma peaks Couplandiga abielluma ja rätik peas anuma, et ta mulle shampoo planeti sarnaseid tekste ette loeks, samal ajal kui ma teki all ühe käega paberit rebin ja teisega traatharja abil kulme kammin.
    Äkki ma peaks midagi koguma hakkama. Midagi väärtuslikku. Eksklusiivset. Modernset. Nagu pangakaarte?
    Mu magamistoas peaks olema mustast siidist padjad, millele iga õhtu tilgutan pipetist yhe tilga Chanel No 5-i ja siis magan selle kõrval, tekiots kaisus ja kurgiviilud silmadel. Oh milline elu!

  3. eia

    mind v2ga huvitab, mis sa gum thiefist arvad.

    v6i et kas sa selle yldse l2bi loed :D

  4. Jim

    Need on väga rõõmustavad kujutluspildid :D
    Ma saan neid nüüd millal iganes üle lugeda ja meelde tuletada. Aitäh!

    Sain täna “The Gum Thiefi”, 135 EEKi. Raamatud on nii odavad, heh! I GOT IT 4 CHEAP.
    Teeme millalgi topelt-muljekirja? (Ütlen “muljekiri”, sest ma ei oska arvustusi kirjutada).

  5. Triin

    Robert, ma tahaks sult saada Shampoo planetit! JPod on praegu mu igapäevaseks kaaslaseks trollis, marsruudil [ps:üks tohutult kummaline sõna] kodu-töö-kodu. Ja kui mul oleks veeranditki teie andest, hakkaksin ma koostama inimeste profiile.

  6. robert

    Jimile: muljekiri tundub hea. oled juba läbi? Ma kohe-kohe olen.

  7. eia

    Kas keegi sai n2tsuvargast midagi? v6i kummivargast? v6i igemevargast?

    kummisuli?? n2tsur88vel?!?

    Armastan eesti keelt.

    Mis teie meelest pealkirja t6lge on?

  8. robert

    “Nätsuvaras” on minumeelest pealkiri.

    Ma lugesin selle läbi. Alustasin nüüd Carl Hiaaseni “Nature Girl”ga.. aga sa pole gum thiefi lugenud ega ju?
    Kui oleksid siis vist teaksid, et jutt käib nätsu vargast.

    Pidime sellest Jimiga ühise muljekirja kirjutama, aga ta alles alustab lugemist, seega läheb veel aega.

    Mumeelest on oluliselt nõrgem kui Shampoo planet.

  9. Jim

    “Kummisuli” ha ha ha.

    Eia on täiega “The Gum Thiefi” lugenud.

    Mul läheb veel aega, jah.

  10. robert

    Ok, ma ei teadnud. Mulle tundub, et kõik, mis seal raamatus on nätsuga seotud, on tegelt hullult võtme-definatsioon kogu selle olustikule. Seetõttu ka nätsuvaras.
    Kuidas meeldis muidu, Eia?

    Ma meeletult austan seda, kuidas Coupland suudab erinevatele tegelastele anda erinevaid iseloome. Tihtilugu on raamatutes tegelastel väga sarnased iseloomud. Coupland kuidagi nii hästi oskab panna ühte raamatusse kokku palju tegelasi, kellel näiliselt ei peaks midagi ühist olema. See on minumeelest hästi kihvt ühiskonnapeegeldus ja sellest tuleb mumeelest ka tema, kui autori, kirjutamise anne välja.

  11. Jim

    Iseloomusid annab ta küll, aga (tuginedes romaanidele “Generation X”, “Hey Nostradamus!”, “Microserfs”, “jPod”) on Coupland isiksuste loomise osas küll pea sama mees, mis Ellis: “Challenging the notion that there’s such a thing as an authentic self equipped with a compelling inner life that somehow matters,” nagu kirjutab Ellise ja tema “Lunar Parki” kohta Meghan O’Rourke (http://www.slate.com/id/2124806/).
    Vahel Coupi lugedes on mul tõesti tunne, et isiksust pole olemas, on vaid aksessuaarid ja ühisnimetajad. Muidugi Coupland tohutult loodab, et üksikisik, tema loomus ja eripära on kuidagi olulised või et elada on vajalik. Ja, jah, ta omistab alati tegelastele suure suure Orkuti profiili, mis nagu tõendaks, et tegemist on iselaadse ja kordumatu isiksusega.

    Kas nüüd oleks õige aeg nimetada Purpurmusta foorum ümber Douglas Couplandi foorumiks?

  12. robert

    heheee.. vist jah… me blääbime tast juba liiga palju. Ja tegelt mu coupi rampage lõppes juba. siin poodides pole rohkem ta raamatuid. aga a girl’s gotta have her excitements.

    tahaks pudru ja kapsaid.

  13. Neoonmust

    Shampoo Planet.

    Äsja just lõpetasin.

    Mul oli nii raske uskuda Jimi, et Coupland ise ei salli seda raamatut. Kontrollisin üle. Hahaa. Ei salli jah väga.

    See on kindlasti üks Couplandi tugevamaid raamatuid. (Tegelt ma ei tea, kui pädev ma seda lauset ütlema olen, olles lugenud nii täpselt pooli ta raamatutest, aga siis vähemalt nende hulgas).

    Mu respekt Couplandi vastu tõusis just väga.

    Shampoo Planet on piisavalt ja meeldivalt teistmoodi, kui ülejäänud mu Coupland, hästi stiilipuhas ja kindlasti kõige terviklikum. Kui sageli ta raamatud vajuvad mingites asjades lõpu poole ära või kaovad kuhugi, siis siin seda ei olnud. Karakterid olid siin hästi palju isikustatumad kui suhtlusvõrgustike profiilid, mida ka muidu teda lugedes tundnud olen.

    Hästi nišikas on see raamat. Voolab omas teemas algusest lõpuni. Pigem hõljub. Pealispinnaline ilustamata, aga täiuslikult ilus.

    Kusjuures, ma lugema hakates ei saanud üldse aru, miks Robert niiiiiii palju reivis seda. Ja mingi veerandi raamatust ma siiralt kahtlesin, et kas Coupland nägi seda ise ka nii iroonilisena…

    Ma pole ammu nii positiivse emotsiooniga raamatut lõpetanud. Meeldiv.

    p.s – Inspireerituna Shampoo Planet’ist hakkasin pangakaarte koguma. Tõsiselt. Kuus on olemas. Salaja katsun neid ja sean ritta. Õhemad ja läikivamad on mu lemmikud. Sean oma pangakaarte pingeritta. Ilmselgetel põhjustel.
    Jaaaa… Kurgid oleks nagu niiiii loodus ja siid nagu väääääääga.. mm.. 5000 eKr? Halloooo!?!

  14. UttestAnava
  15. Gaksruisark
  16. PoindyBuino
  17. Gaksruisark
  18. Rakstisee
  19. Rakstisee
  20. Alenushka Kremer

    This article is genuinely a fastidious one it assists new web visitors, who arre wishing for blogging.

  21. Alenushka Photography

    I’m impressed, I have to admit. Seldom doo I encounter a blog that’s
    both educative and entertaining, aand let me tell you, you’ve hit
    the nail on the head. The issue iis something too few folks are speaking intelligently about.

    I am very happy that I stumbled across this in my hunt for something regarding this.

  22. donald j trump

    For most up-to-date information you have to go to see world wide web and on world-wide-web I found this web site as a most
    excellent website for most up-to-date updates.

Leave a Comment