Archive for November, 2008

tuu-uur-ruu-uut

saabusin just viienda kirjandustuuri raames peetud ürituselt, kus lõuna-eesti pimedamaid nurki külastasid neli purpurmustlast. carolina, urmo, hanna ja kaarel. pole midagi öelda, kena oli, kuigi ilmselt 85% kuulajatest, keda oli niigi vähe, olid sinna üsna vastumeelselt tulnud. raske on midagi öelda, ma ei oska üritusi arvustada,  muusikaga on kergem. saab üle kuulata ja jälgida tekkivaid [...]

Mis teeb bestselleri?

Loen praegu Carl Hiaaseni „Nature Girli“ ja raamatu kaanele on suurelt kirjutatud THE INTERNATIONAL BESTSELLER.
Selle valguses hakkasin vaatama meie raamatupoodide nö bestsellerite listi. Mis meil ka enim müüb? Võtsin aluseks meie riigi kaks suurimat raamatupoodide ketti ja kaks järjestikust aastat – Apollo (07) ja Rahva raamat (08).
Rahva raamatu bestsellerid 2008
1.       Jaan Kross – Kallid kaasteellised [...]

“Kahe näoga jumal” OP!is

Täna, 11. novembri teisipäeval kell 21:35, läheb ETVs eetrisse kultuurisaade OP!, milles purustan Eia Uusi viimase romaani “Kahe näoga jumal”.
*
Lisa:
robert (Nov 12th, 2008 at 20:06)
Kellel ei õnnestunud Op!i näha, siis siin on link:
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=87533
PS! Kel pole mahti tervet saadet ära puhverdada ja tahab Jimi ja Eiat kiiremini näha, siis tõstke ajariba 21nda minuti 10ndale sekundile;)

Liikmed

Teadmiseks. Sest paljud küsivad. Purpurmusta orgu kuuluvad hetkel: Kaarel B. Väljamäe, Diana Leesalu, Urmo Mets, Birk Rohelend, Jim Ashilevi, Carolina Pihelgas, Kristo Viiding, Marje Ingel, Liivia Anion, Martin Vabat, Eda Ahi, Janika Ots, Anna Kristiina Pae, Siim Kera, Tuuli Taul, Allar Lepa, Hanna Kangro, Robert Randma ja Eia Uus. Kas keegi jäi välja?

Tsykkel

Betti Alver ytles, et on raamatutega nagu alkohoolik, tsykli m6ttes. Ma ei tea alkoholismi tsyklite kohta nii palju, aga Betti kirjelduse j2rgi on mul lugemisega samasugused tsyklid. On n2dalaid, kui ma loen, sest hetk soosib - metroos, und oodates, aga siis ei suuda ka seda kaua teha ja pigem vestlen oma kirjutamata tegelastega v6i lahutan [...]

Douglas Coupland - Shampoo planet

Lõppes. Just. Ma sõin seda raamatut. Esimene inimlik reaktsioon. Kui sulle meeldib midagi nii väga, siis sa tahad seda endasse - tahad seda õgida - neelata.
See on nii teistmoodi. See on nii Coupland. Minu jaoks. Ma kirjutan seda siia praegu nii, et mu käed värisevad erutusest. See on lihtsalt nii geniaalne. See on nii pealiskaudne. [...]