Archive for December, 2008

31. detsember on see päev, mil kõiki, kes tunnevad ennast pealkirja poolt kõnetatuna, oodatakse palavalt Mustamäele, minu pooleliolevasse korterisse suure punase telliskivimaja 15. korrusel, et tähistada urbanistlikus atmosfääris järjekordse aasta surma ja uue tärkamist vana riismetelt (jah, ma suudan veel nii palju rohkem informatsiooni mahutada ühteainsasse lausesse!) :) Vaibad, padjad, läbipaistvad kardinad ja sädelevad geel-lumehelbed, [...]

Pidu!

28. detsembril, pühapäeval, kell 19 on kõik oodatud väikesele (jõulu/aastavahetuse/sirbihonorari)peole Hanna pool Kalamajas. Täpsema infi saatsin listi :)

Purpurmuste jõule kõigile!

Luuleõhtu 19.12.2008

Selle aasta viimasel Pimedate kuude luuleõhtul esinesid Andra Teede, Eda Ahi, Tõnu Õnnepalu ja purpurmustlased Kaarel B. Väljamäe ja Kristo Viiding. Pisike hubane saal oli inimesi puupüsti täis, meeleolu oli õdus ja traditsioonoliselt loeti loomingut ette küünlavalgel. Omaette šedöövriga sai hakkama Kaarel, kes tegi etlemise käigus valmis kaks hoogsat luuletust ja pani kohalolijad vaimustusest ahhetama. [...]

Tänases Sirbis ilmus Purpurmusta luulelehekülg.
Selle lehekülje koostamisel ei olnud eesmärgiks võimalikult palju meie autoreid esindada, vaid pigem võtta piimalt “koor”, nii et kahjuks jäid nii mõnedki autorid ühel või teisel põhjusel välja.
Selleks, et seda kena lehekülge täies hiilguses näha, ostke Sirp. Esindatud on: Urmo Mets, Allar Lepa, Martin Vabat, Marje Ingel, Carolina [...]

Viimane pime õhtu

Pimedate kuude viimane luuleõhtu “Armastus” toimub 19. detsembril kell kuus E. Vilde Muuseumis.
Peagi on tulemas õhtu, mil Vilde Muuseumi sumedas miljöös saab viimast korda, sel aastal, nautida armastuse-teemalist luulet. Armastusluule on sulatanud Vilde kodusaalis südameid juba kahel kuul. Õhtud on päädinud usinamate luulenautijate ennastunustava lugemisega ka siis, kui kõik esinejad juba lahkunud. [...]

Tule, ma jutustan sulle loo

Kolmapäeval, 17. detsembril, algusega kell 19 toimub Tartu rokiklubis Rock&Roll novellikogu “Tule, ma jutustan sulle loo” esitluspidu. Selles novellikogus on esindatud vähemalt nelja Purpurmustlase lood - teiste autorite kõrval on ühiste kaante vahele sattunud Jimi, Eia, Kristo ja minu lühijutud.

Ilu pärast - luuleõhtu läbi muusika

Pileti hind 75.-, kohapeal 100.-

Tallinnas pileti hind 125.-, kohapeal 125.-
Soodustusi ei ole.
Vanusepiirangut ei ole.
Eelmüügi lõpp Piletilevis 1 tund enne algust.
Sissepääs avatakse 1 tund enne algust.
Kõik kontserdid algavad kell 19.00.
Kestvus: 1 tund 15 min.
Fotoaparaat, kaamera - ei ole lubatud.
Ilu pärast – luuleõhtu läbi muusika „Ilu pärast - luuleõhtu läbi muusika” on [...]

piirkirjandus - Dennis Cooper

DC: “On a personal level, the novel cycle is a kind of ongoing argument with myself: why should or shouldn’t I do the things I fantasized about doing? I wanted to figure that out for myself, and not rely on the standard moral, religious, and legal rights and wrongs, because I don’t believe in the [...]

Kultuur on hädaohus, aidakem!

Küllap olete kõik kuulnud hääletusest Linnateater versus Kultuurikatel. Nõustun siinkohal täielikult mõtteavaldusega, et Linnateatrit ei keedeta Kultuurikatlas!
Kutsun kõiki üles andma oma häält kultuuri poolt ja propaganda vastu: Toeta Tallinna propagandaeelarve suunamist Euroopa kultuuripealinna objektide rajamiseks!