Archive for March, 2009

Eia Uus on [...] juba suurel pildil, mullu tuli talt teine romaan “Kahe näoga jumal”. Seda metakirjanduslikku raamatukest looritab neitsilikkuse aura, belletristiline süütus on autoril veel kaotamata. Isegi kahju, kui defloratsioon toimub ja algab menstruaalne tsüklilisus. Aga neiust naiseks saamine olevat paratamatus, kui just Jeanne d’Arc ei olda.
- Vaapo Vaher. “Lasteaia ja lõbumaja vahel. Eesti [...]

Kummardus Harper Leele

Käisin Rakveres tasuta raamatute laadal ja sain sealt terve kaenlatäie häid teosed. Nende hulgas ka “Tappa laulurästast…”, mida ma polnud siiani lugenud (ise ka imestan).
ausalt…. tekkis tahtmine kirjutamine koheselt lõpetada. milleks üldse midagi teha, kui ideaalne romaan kirjutati juba peaaegu 50 aastat tagasi ära? nagu näha, oli ka selle teose autoril pärastpoole kirjutamisega raskusi - mitte [...]

Sissejuhatuseks olgu öeldud, et praegusel mitte kiirel, vaid hullumeelselt kihutaval elujärgul olen ma praktiliselt loobunud lugemast. Esiteks ei suuda ükski teema minus piisavalt emotsioone tekitada, teiseks ei jätku mul tähelepanust (ega vabast ajast) rohkemaks kui Agatha Christie kriminulliks.
Seetõttu oli käesolev teos eriti hea leid. Lühike ja konkreetne, meisterlikult komponeeritud ja ennäe imet! mõjutav. Pehmelt, justkui [...]

Keelevähk

Romaanivõistlusele laekunud 41 käsikirja olid enamjaolt olnud halvas eesti keeles kirjutatud. Isegi vist mitte enamjaolt, vaid peamiselt, sealhulgas ka võidutööd. Jüri Kuuskemaa kirjutas 17. veebruari Postimehes keelerisust, mis temas meelehärmi ja vastikustunnet tekitab. Küsimus on vist muuhulgas selles, kuidas keegi oma keeleruumi tajub. Kas see on tema isiklik ruum, mida ta enda äranägemise järgi mugavaks [...]