Archive for May, 2009

Eks kujutage ette, kui suudate: Von Krahl. Tossupilved. Kaunid poolalasti näitsikud (okei, okei, trikood olid seljas :P) serveerimas suupisteid. Toonik. Elevus. Kõiksuguses vanuses ja stiilivõtmes säravad silmapaarid ootamas seda, kus, kes ja mida tegema hakkab. Ja keegi neist ei pea pettuma.
Viis näitlejat, nende hulgas noored staarid Marilyn Jurman ja Elina Pähklimägi kannavad ette “Sigareti” saamisloo. [...]

Luuleüritus Tallinnas

Taas kord on kevad käes ja Maikellukese päevad tulekul. Mitmedki teist esinesid eelmise aasta luuleklubis Kanuti Gildis, nii et luuleüritus peaks olema tuttav.
See aasta loevad oma ridu Kalju Kruusa, Joanna Ellmann, Hasso Krull, Marko Kompus, Liisi Ojamaa, Ilmar Pärnits ja võib-olla veel mõned salaluuletajad. Luuleklubi toimub 28 mai ja algab kell 17, Kanuti Gildi keldris, [...]

Külm nahk

Nagu juba mainitud, sai hiljuti seotatud terve hulk toredaid raamatuid. Nende hulgas oli ka Albert Sánchez Piñoli “Külm nahk”. Ja oli see vast raamat!
Ma olen juba korduvalt imestanud tänapäevaste hittkirjanike stiili üle - see on sageli külmalt ükskõikne, minimalistlik ja konstateeriv, peaaegu emotsioonidevaba.  Imestasin selle üle nii Houellebecqi “Elementaarosakeste” kui ka Lindqvisti “Ärkavate surnute” (”Handling [...]

Bakunini poeg

“Il figlio di Bakunin”, Sergio Atzeni (autor uppus mõni aasta pärast raamatu ilmumist).
Õhukene romaan, meenutas Juan Rulfo “Pedro Paramot”, ainult et Mehhiko asemel on Sardiinia ning surnute küsitlemise asemel intervjueerib elavaid. Väga ilus romaan, lühike, paar tundi maksimum. Autor käib justkui saare peal ringi ja küsib inimestelt, kas te teadsite Tullio Saba’t? Mõni selle peale [...]

Üritusi Tartusse?

Saksa Kultuuri Instituut pakkus meile võimalust kasutada oma “ilusat kaminaga saali” ürituste korraldamiseks (”noorte autorite proosa, luule, esseede ettelugemised, või tutvustamisõhtud.”) Öeldi ka, et üritus võiks saada traditsiooniks.
Suvel niikuinii pole ei autoreil ega publikul selle jaoks eriti huvi, aga sügisel-talve-kevadel on vahel mõnus midagi koos teha… Tartus on vast sama palju purpurmusta oru autoreid kui [...]

hiirtest ja inimestest

Praegusel ajal on ikka oma head küljed ka. Vastupidiselt Ecole ei julgeks väita, et kirjutamine/kirjastamine üldisest olukorrast puutumata on jäänud, küll aga on ilmunud uus, väga tervitatav nähe: ulatuslikud allahindlused raamatupoodides.
Ühelt selliselt ma hiljuti endale terve virna raamatuid koju tassisingi, nende hulgas John Steinbecki kultusromaani “Hiirtest ja inimestest” (ca 50 kr, Rahva Raamat). Justnimelt see  õhuke, [...]

Mul on uus armastus. Tema nimi on John Ajvide Lindqvist ja ta üks suurimatest kirjanikest, kelle teostega mul on olnud au tutvuda.
Lugematul hulgal teoseid on läbi aegade reformuleerinud tegelikkust. Kirjutanud elu kaunimaks, inimesed kenamaks või ebameeldivamaks, olukorrad vabaks reaalsuse vastuvõetamatutest nööridest. Siin-seal on üritatud taasluua tegelikkust, kaldudes taaskord kaaluga teisele poole olemasoleva õhukest piiri; vajudes [...]