Eks kujutage ette, kui suudate: Von Krahl. Tossupilved. Kaunid poolalasti näitsikud (okei, okei, trikood olid seljas :P) serveerimas suupisteid. Toonik. Elevus. Kõiksuguses vanuses ja stiilivõtmes säravad silmapaarid ootamas seda, kus, kes ja mida tegema hakkab. Ja keegi neist ei pea pettuma.

Viis näitlejat, nende hulgas noored staarid Marilyn Jurman ja Elina Pähklimägi kannavad ette “Sigareti” saamisloo. Üksteisest fantastiliselt eristudes - närvilise boheemlasena, kõhetu baleriinina, agressiivse noorukina, kalkuleeriva ärinaisena ja haldjaliku muusana - astuvad nad kordamööda üles kui Robert, jutustades igaüks erineva versiooni sellest, kuidas ja miks see teos sündis. Kord kokutades, siis vihaselt sõrme viibutades ja iga kord relvitukstegeva alastusega. Hinge alastusega, milleks enamus meist pole võimelised.
Ning muidugi teos ise - must, stereokaanega teos, mida katavad kehad, mis kaant pöörates kohta vahetavad. Alasti, valehäbita kehad, kes tunduvad ütlevat: me oleme siin. Vaadake siia või mujale, see ei muuda midagi tõsiasjas, et me jääme. Jäämegi alasti.

Võib-olla see, mida mina lugemise juures naudin, ongi assotsiatsioonid. See tunne, et sa mõistad. Et kusagil seal sügaval, täiesti sõltumatult elukogemusest ja teadmisest on olemas needsamad mõtted, tunded, aistingud. Et kõik kahtlused, mured ja unistused on tegelikult üks, sest seal, sügaval, kuhu ühiskonna reeglid ei ulatu, mõistame me üksteist niikuinii - kõiki psühholoogia, lingvistika ja reaalteaduslikke reegleid eirates.

Ma olen väga tänulik, et ma sain seal olla. Et ma sain hetkeks väljuda oma sada korda äraneetud oravarattast, oma poomisnöörisarnasest rutiinist ja miljardist lämmatavast kohustusest.  Sest seal, selles tillukeses oaasis viibides oli tunne, et kusagil seal minu gollumliku hinge igavesel mustal tührmaal võib kah, ikka veel kasvada üks lill.
Kui ma Robertit vaatan, siis ma usun, et on kõigel on mõte. Ja ma tahaksin ka, kord elus olla alasti - visata maha kõik need tüütud valed ja mugandumise ahelad, lõpetada see igavene konformism ja lüüasaamine. Jätta maha oma sünni - ja pseudonimed, identiteedid ja nende kriisid, sugupuu, sõbrad ja minevik. Siis seista kõige oma haavatava südamlikkusega sellel tillukesel rahusaarel keset möllavat ilmaookeani ja öelda: mina ka, mina olen Robert!

1. robert

Ma olin ise nii närvis. No niii närvis. Vahepeal jooksis juhe väga kokku ja mõtlesin, et appppi kuidas kohe kõik läbi kukub. Tagasiside on olnud siiani hea. Ma ei tea, kas inimesed annavad head tagasisidet viisakusest või tuli päriselt hästi välja. Ma ise ei julgenud umbes poolt asja vaadata, sest kuidas sa vaatad laval inimesi, kellest kõik etendavad sind ennast. Valehäbi. Seega läksin vahepeal peitu;)
    Hea meel, et raamatuid läks piisavalt, et need veel poodi ei jõudnud. Esmaspäeval valmib vist trüki teine osa (endiselt stereopildiga) ja raamat peaks ka poodi jõudma.

Suured tänud kõigile, kes kohale tulid ja igasugune tagasiside on rohkem kui oodatud.

Hommikul jõudis raamat presidendile:) See on khuuuul.

2. Birk

üldse, hämmastavad organisatoorsed võimed :D kui sul kunagi aega üle jääb, siis ma palkan su endale mänedžeriks ;)
    ja ma usun, et mitte keegi (Ingel vist küll korra mainis, et sa oled ise ära kusagil) ei pannud tähele, et sa närvis oled, sest me kõik olime suht hüpnotiseeritud toimuvast :) õudselt meeldis see viimane osatäitja, ja need dramaatilised tänukarjatused :D:D
    tegelt ka - jumalik :)

3. robert

Siis on khuul, kui meeldis:)
    Loodame, et raamat ka veits meeldib;)))

Selge on see, et korraga ei saa olla autor ja ürituskorraldaja. Liiga palju kohustusi selleks, et jõuda ise ka nägu näidata.

Viimane osatäitja oli Natali Lohk. Tal tuleb jah superhästi välja tragödinna kehastamine. Marat/Sade basseinitükis mängis ta ka sellist üledramaatilist tegelaskuju, kui kannatas depressiooni ja narkolepsia käes. Mõnus oli.

Aga raamat veel uue nädala alguses poodi ei jõua vist. Pidavat kolmapäevani minema;)

Jälgige päevalehte - seal hakkab visuaalset materjali ilmuma samuti kolmapäevast.

4. eia

ma olen reivinud kui palju mulle natali lohk meeldib. ebanormaalselt. ma kirjutasin talle ükspäev kirja, pärast marat/sade etendust, et ta on vaimustav ja ma ilmselt käin iga ta etendust vaatamas ka siis, kui ta on ita everi vanune. aga ma kirjutasin ikka pikalt ja põhjalikult kui palju ta lavalolek minuga räägib. mu elu esimene ahistaja stiilis kiri, aga samas ise kunsti tegeva inimesena ma tean, kuidas vahel võib täiesti suvalise võõra inimese kommentaar orkutis olla julgustav… kui keegi ütles, et natali hüüdis “eia, eia” siis ma kujutasin ette ta nägu, kui ta skripti kätte sai: misasja?! ei ole nagu kõige levinum nimi… kas see on seesama hull, kes mind mu karjääri lõpuni ahistab ja kelle pärast ma oma e-maili ära pidin muutma?! (natali loeb skriptis järgmist rida, “aa sind ju pole siin” vms), küsib autorilt: Randma, kas seda inimest ei tule? Robert: Ei, teda pole hetkel Eestis. Natali: Uhh, õnneks.
    Ja samas mulle tundub tänapäeval näitlemine nii tänuvääritu töö. Nagu ka moelooming, jne. Inimesed tarbivad seda palju, aga nad ei märka seda, nad ei taha selle eest maksta ega tänada. Nagu ka kirjutamine.

5. Birk

ohh seda tänuvääritust… jah, minu jaoks on ka sõelale jäänud, et kõik kunst peaks tänapäeval ennast maapõhja häbenema - moosekant, priileivasööja ja kõik need muud toredad sõnad. muide Hitleri kõnedes pidi hästi palju olema selliseid tsitaate, et “kunst on rahva, mitte rahvas kunsti pärast!” ja “kes ei suuda luua seda, mis rahvale meeldib, ei väärigi loomisvõimalust!” nii et, tuleb välja, venemaa alalised fashismisüüdistused ei olegi pliiatsist imetud :D

ma kohutavalt tahtsin tänaseks raamatu läbi lugeda, et juba arvustust kirjutada, aga ma kuidagi veits haiglane viimasel ajal. life kills.
    aga ma kirjutan selle kindlasti valmis, ja kui keegi tahaks seda avaldada, siis olegu lahked :) aga loodetavasti vähemalt sakala paneb selle üles, kui valmis saan.

6. robert

See oleks khuul!;) Postimehesse võiks mingi arvustus minna;) Nad tavaliselt EPLi asju ei kajasta - seepärast nemad jäävad kõikidele artiklitele tummaks. Seetõttu oleks ainuke võimalus Postimehesse saada läbi arvustuse;)

Rebekka Lotman kultuuritoimetusest või Heili Sibrits Arterist oleks kindlalt teemad;)))

Lotmaniga oleme Purpurmusta asjast kunagi põgusalt rääkinud ka, nii et ta teab crewd küll:P

BTW: hakkab peale see oma sõnade söömine ja vastastikku selgade pesemine:D:D hahaa!

7. Ingel

Tundub, Robert, et Sa oskad oma närvis olekut erakordselt hästi varjata :-) Ja tõesti, see esitluse KONTSEPTSIOON oli väga lahe ja väga õige just seda raamatut arvestades, ja eriti hästi sobis kõige selle lõppu Sinu repliik, et “Mina ei ole Robert” :-) Mõned katkendid tollest esitlusest jäid mulle pisut kaugeks, aga küllap nende tähendus jõuab hiljem, raamatu läbi lugenuna kohale.
    Birki sõnadele täienduseks kiidaksin lisaks naisosatäitjatele Anatoli Tafitšukki, kes oma televisiooni kaudu tuttavaks saanud ülinunnu oleku suutis tahaplaanile tõrjuda ja mõjuda päris usutavalt raamatu peategelase Raulina, kelle hing mööda erinevaid kehasid rändab ja kelle keha samal ajal koomas on (vähemalt mulle tundus, et just tema ongi Raul (-: ) Ja eriti hea ning naljakas oli tõesti viimane osatäitja Natali Lohk, see tragödinna. Ma ei tea, kas see pidi nii olema või mitte, aga mulle jäi mulje, et ta kehastab Eia’t, kelle kehasse on rännanud Roberti hing :-D Väga lahe lõpp, töötas väga hästi! :-)
    Suur tänu ELAMUSE ja raamatu eest (selle läbilugemise elamus ootab mind veel ees)!

8. robert

PS! Homme kell 13:00 saab kuku raadios kuulda, kuidas ma oma margi täiega täis teen ja kaks väga olulise tähenduserinevusega sõna segi ajan… Vihjeks, et üks neist sõnadest on tukk ja teine tu**:D

9. apalloleSip

Клас! очень понравилось!
    Блог в ирдер!

10. DubAlburlcodA

ПРОСТО СУПЕР!
    НЕТ СЛОВ

11. SeemahahBes

Поклон вам! Позновательный пост вышел! Так продолжать!

12. phythidly

Спасибо. Много нового- пошёл думать

13. derefriva

Здраствуйте блогер.
    Инетересую постовые и возможно целые постовые в вашем блоге для разных сайтов- пожалуйста скажите вашу цену и блог( я не только вам пишу с предложением) на емайл exztmania-собака-rambler.ru

14. UserneSleesox

Очень красиво, работа собственная?

15. damendupe

Интересно стало, а комментарии которые не нравятся автору здесь удаляют?

16. swaspadadia

Классная статья - спасибо!

17. swaspadadia

Достаточно интересная и познавательная тема

18. alalvasybrica

Позновательно!!!!

19. alalvasybrica

Супер статья! Подписался на RSS, буду следить =)

20. CheamElal

что-то в этом есть, безусловно

21. Doksmupsmut

Ага, теперь ясно… А то я не сразу поняла где тут связь с названием…

22. bagmammalycle

Даже и не придирешься!

23. bagmammalycle

Достаточно интересная и познавательная инфа

24. StablyNealt

Так-так… надо будет присмотреться к этой области

25. TesqueTrommut

Почему на блоге так мало тем про кризис, Вас этот вопрос не волнует?

26. TesqueTrommut

Подписался на rss

27. damendupe

Все-таки на самом деле нравится мне Ваш блог. Всегда очень интересно читать, включая эту тему

28. RepReacetiT

Хело,блогер!!!
    Мне очень понравился ваш http://www.purpurmust.org и я бы хотел обменятся ссылками. как с вами можно связатся?
    заранее спасибо .

29. Epilalilk

увлекательно тут у вас :)

30. jepeRecex

Загляньте на мой мега дор))))

31. FilmsVipOnline

Обновили всю коллекцию фильмов для онлайн просмотра. http://1id.ru

32. xx-vip
  33. kinozalvip

Да уж…

34. Margus Randma

Tere,

pole kahjuks raamatut lugenud. Küsimus teisest teemast. Olen ka Randma, äkki sugulased!?

Kust kandist sinu juured pärit on?

Edu soovides,
    Randma

35. eia

Margus, raamatust saab teada ;)

Leave a Comment