Lätete pääl

Sel nädalavahetusel lätete pääl. Nagu aru sain, siis Robert ja Birk räägivad seal Purpurmustast.  Ilmselt on seal ka muid toredaid ettekandeid ja muidu tore kirjandusrahva olemine.
Tartu NAK kutsub kümnendat korda lätete pääle

10. - 12. juulil toimub Võrumaal Urvaste vallas Arne Merilai pool Liinakuru talus juba 10. noorte kirjanike suveseminar “Lätete Pääl”.
Liinakurul on kolme päeva jooksul oodata vähemalt 15 ettekannet räpist, kestvuskõnnist, kägistamisest, kaubamajast, naistest – ja kõigest muust kirjandusega seonduvast. Üles astuvad Pöörane Hirv, Põhjamaade Hirm, Birk Rohelend, Aapo Ilves, Indrek Särg,  Andres Ehin, Peeter Sauter  jpt. Esmakordselt esitleb oma uut romaani “Naine” Olavi Ruitlane.

„Lätete pääl“ on kujunenud paljude noorte ja hingelt noorte kultuuritegelaste  igaaastaseks kirjanduselu kulminatsiooniks, kus kolme päeva jooksul käib kuni 100 inimest kuulamas tõsimeelsemaid ja kergemeelsemaid ettekandeid, loomas uusi ühislaule, sõlmimas uusi sidemeid ja lõpetamas vanu, liitmas omavahel erinevaid diskursusi …
Esimene  “Lätete pääl” toimus aastal 1998, ligemalt saab lugeda http://et.wikipedia.org/wiki/Tartu_Noorte_Autorite_Koondis
2009. a. ettevõtmist  toetavad Kultuurkapital, õlletehas A. Le Coq, OÜ Paadi Pagar, AS Sangaste Linnas, AS Wõro Kommerts.
Lisainfot saab Contralt 5283540, urvaste@gmail.com ja  Tartu NAK-i blogist noorteautoritekoondis.blogspot.com.
Lätete pääle on oodatud kõik kirjandussõbrad.

  1. robert

    Vastab tõele:)

    Purpurmusta ettekanne leiab aset reede õhtul. Tuleme Birkiga koos:)

  2. Ingel

    Kuna Lätete Pääl olekuga analoogset Purpurmusta laagrit sel suvel vist ei tule (?), siis oleks tore saada pisut järel- ja vastukaja, kuidas teil seal läks ja kuidas muidu õhkkond oli jne. (Ise tulin just Riiast tagasi, seepärast sain Lätete Pääl värgist liiga hilja teada, muidu oleks kah kuulama kippunud (-:)

Leave a Comment