Archive for February, 2010

Tänase mõttearetuse on inspireerinud vaene Jürgen, kes püüab endiselt Eesti rahvast “hukust” “päästa”, ja seda otse Kerberose lõugade vahel elik delfi lehekülgedel.
Kõige suurema küsimuse võiks püstitada nii: kas kirjandus ja laiemalt võttes kunst üldse, on vajalik ühe rahva allesjäämiseks? Ja otsida sellele vastust, arvestades, et tänase päeva diskussioonis on “kirjandus”, “kunst” ja ka “rahvus” juba [...]

Minimälestused

Just for the fuck of it.
Mikromälestused Chuck Palahniuki raamatutest.
“Fight Club” - tundus vägivaldsem, kui film ja oli esimene romaan, mis mind vaimustas (pärast “Kummi-Tarzanit” ja “Bullerby lapsi”).
“Invisible Monsters” - perfektne melodraama, mu lemmik seebiooper. Kattus lugemise ajal täielikult mu emotsionaalse ja vaimse seisundiga. Tõi palju rõõmu läbi meeletu kibeduse. “Birds ate my face.”
“Survivor” - kaane [...]

Naerutaltsutaja

Neljapäeval, 4. veebruaril kell 18:00
Kadriorus, Vilde Muuseurmis, Rohelisel aasal

Martin Vabati teise luuleraamatu „Naerutaltsutaja“ esitlus.
Martin: „Selles on laule, mis ei lase mind enam kauem kodus ega tööl püsida. Kadrioru alev on mu kodu - siitki on nii palju jutustada, missest et suur linn siit läbi voolab.“
Muuseumi perenaine hoiatas, et muuseumis pidi olema külm. [...]

3. veebruar kell 18

Kirjanduslik kolmapäev

Eesti Kirjanike Liidu Musta Laega Saalis, Harju 1

VÄIKE PROOSAKALEIDOSKOOP I
Kärt Hellerma, Grete Kutsari ja Birk Rohelennuga vestleb Peeter Helme. Kõlavad ka katked autorite teostest.