Põlev maja 2011

Põleva maja listid tulevad taas, sest aasta on lõppemas!

Jim Ashilevi 2009. aasta alguse küsimus kõlas:

“Kui eelmine aasta põleks majana maha, siis mis raamatud sa teel välja endaga kaasa krabaksid?”

Need ei pea olema raamatud, mis ilmusid 2011, vaid mida sina lugesid sel aastal. Ei pea olema ka üksnes ilukirjandus. Millised loetud raamatud olid nii head, et sa riskiksid neid pääastes majja sisse põlemisega (sest sinu käes on ainus maailmas säilinud tekst)?

(2008 aasta nimekirjad leiad siit, 2009 aasta omad siit & 2010 omad siit.)

1. Kaisa

Maarja Kangro ´´Ahvid ja solidaarsus“

Wimberg “Pille-Riin“

2. elo

Karmimad lugemiskogemused jäävad talvesse/kevadesse, kui kribisin parajasti magistritööd ja pidin lugema palju Barthes’i ja Foucault’d, sinna sekka veel Jaan Unduski “Maagilist müstilist keelt” - nemad võtaksin kaasa, kuigi nad ajasid mul pea nii sassi, et seda on siiani raske korda saada.

3. Jim

Eia: Millised loetud raamatud olid nii head, et sa riskiksid neid pääastes majja sisse põlemisega (sest sinu käes on ainus maailmas säilinud tekst)?

Jim: Junot Díaz “The Brief Wondrous Life of Oscar Wao”

4. alice

John Fowlesi “Maag”

Steinbecki “Vihakobarad”

5. Eia

Olude sunnil lugesin uuesti “Klaaskuplit” - no ja see on jälle parem! See on ju lausa imeline! Tahan ka selliseid lauseid kirjutama õppida!

Samas kohas leiab aset ka “Girl, Interrupted”, mille samuti olude sunnil läbi lugesin - naljakas, tõene, meeleline.

David Leviathan “Lover’s Dictionary” - meeldis väga vormikatsetus ja tundus, et kõik leiavad sealt endale midagi, millega täielikult suhestuda. (Minu tõlge selle mõnedest lehekülgedest ilmub järgmises Rõhus!)

Suvel lugesin läbi Fitzgeraldid, kõik - ka Zelda, ka poolelijäänud, ka kirjad. Väga inspireerivad. Ikkagi “The Great Gatsby” ja “Tender is the Night” on minu jaoks möödapääsmatult tähtsad, õmbleksin nad riiete voodritesse.

Nagu Elogi, sain palju metsikuid lugemiskogemusi kirjandusteaduse magistrantuuris. Kes teadis, et teadus võib olla nii erutav! Väga meeldis Peter Burke’i “Cultural Hybridity”.

Ma lugesin Jimi esimese raamatu versiooni, mis ei jõudnud kaante vahele. Selle versiooni päästaksin raudselt, raamatut ennast pole lugenud :)

Kõigile suurepäraseid lugemiselamusi aastaks 2012 - ja pange ikka kõrva taha või kirja oma lugemiselamused ning jagage neid siin!

6. Jim

“Ikkagi “The Great Gatsby” ja “Tender is the Night” on minu jaoks möödapääsmatult tähtsad, õmbleksin nad riiete voodritesse.”

Nice.

7. website

Hi, eu li seu blog ocasionalmente e eu próprio um similar
    e eu estava apenas perguntando Se você receber um monte
    de spam observações? Se assim como você proteger contra ele, qualquer plugin ou qualquer coisa que você pode
    recomendar? Eu recebo muito ultimamente está me deixando louca para qualquer suporte
    é muito apreciado.

Leave a Comment